ÇALIŞKAN: İLK 100 GÜNLÜK PLANIMIZ HAZIR

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

Saadet Partisi Millet İttifakı CHP Milletvekili Adayı Necmettin Çalışkan Antakya Organize Sanayi Sitesi Başkanı Tahsin Kabaali ve Yönetimi ziyaret ederek deprem sonrası Hatay ekonomisini değerlendirdi.

Çalışkan’ın ziyaretine CHP Milletvekili Adayı Servet Mullaoğlu’da eşlik ederken, ziyarette Hatay’da yeni dönem ekonomisini ele alındı.

Hatay’da artan işsizlik ve istihdam boşluğuna değinen Çalışkan, “Hatay’ımız deprem öncesinde ekonomik anlamda zor dönemler geçiriyordu. Özellikle Suriye iç savaşı sonrasında artan işsizlik Türkiye işsizlik rakamlarının çok üzerindeydi. Depremden sonra bu sayı daha da arttı.

20 yıldır ülkeyi yöneten hükümet hem işsizliğin artmasına sebep oldu hem de depremden sonra Hataylı üreticiler burada yalnız bırakıldı. Üreticinin hasarları ne olacak diye soruyorsunuz cevap alamıyorsunuz? Kredi borçları, kredi kartları borçları, enkaz altında kalan ürünleri hakkında bir açıklama göremedik.

Hataylı esnafımız gerçekten zor durumda, yeniden ayağa kalkacak fırsatı eline tutacak bir hükümeti arıyor. Bu hükümette inşallah 14 Mayıs’tan sonra Millet İttifakı olacak” dedi.

Çalışkan ayrıca, “Bugün Hatay’da yüzlerce işletme zor durumda. Bu durumun çözülmesi için Biz Millet İttifakı’nın bileşenleri olarak önümüzdeki 100 gün içinde gerekli çalışmaları hazırladık. Millet İttifakı’nda sanayi hamlelerini geçiren Saadet Partisi var, ekonomiyi bilen parti liderleri var, tecrübeli devlet adamları var. Bu ittifak zorunluluk üzerine değil, huzur üzerine, ekonominin iyileşmesi üzerine kurulmuş bir ittifaktır. Bu ittifakı Türkiye’nin ittifakıdır” şeklinde konuştu.

 

İlgili Haberler

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Puan Durumu