BU ÇOCUKLAR HER GÜN OKULA YÜRÜYEREK Mİ GİDECEK!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

Hatay’da 2023-2024 eğitim ve öğretimin başlamasına rağmen sorunların çözüme kavuşturulmaması velilerin tepkisine neden oldu.
Toplu ulaşımın olmadığı şehirde çocuklarını nasıl okula göndereceklerini yetkililere soran öğrenci velileri, “Servis yok, kentte neredeyse toplu taşıma hiç yok. Okulların birleştirilmesinden dolayı birçok öğrenci konteynerine, çadırına, evine uzak okulun öğrencisi oldu. Anaokulu ve ilkokul birinci sınıf çocuklarını okula nasıl götüreceğiz, kara kara düşünüyoruz ama işin içinden çıkamıyoruz” dediler.
Veliler, çocuklarının her gün yürüyerek okula gidemeyeceğinin altını çizerek, “Hatay’da eğitimi başlatanlar ulaşım, güvenlik ve barınma sorunu çözerek başlatmalıydı” görüşünü ifade ettiler.
Aynı sorunun öğretmenler için de geçerli olduğunu savunan veliler, “Şehir içi ulaşım çok zayıf. Bu öğretmen ve öğrenciler açısından çok ciddi sorun. Yetkililerin bu sorunu ivedilikle çözmesi gerekiyor, aksi halde bu şartlarda çocuklarımızı okula gönderemeyiz” dediler.
Bazı veliler ise okul çevresindeki hasarlı binalardan, toz ve asbestten endişe duyarak, çocuklarının sağlıksız bir ortamda eğitim göreceğini ileri sürdüler.

İlgili Haberler

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Puan Durumu