Bölgedeki işsizlik tarihe gömülecek

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

Kırıkhan, Organize Sanayi Bölgesi ardından yine bin kişiye iş istihdamı sağlayacak ikinci büyük bir yatırım olan Mobilyacılar Sitesi’ne kavuşuyor.

52 fabrika bacasının tüteceği ve binlerce kişiye iş imkanı sağlayacak olan Kırıkhan Organize Sanayi Bölgesinde, arazi sahipleri yatırım çalışmalarına başladı.

Bu yıl içerisinde ve 2023 yılında bir çok fabrika faaliyete geçecek.  Binlerce kişi iş imkanına kavuşacak, bölgede ekonomik bir hareketlilik başlayacak.

Bu önemli yatırım ardından, Kırıkhan ikinci bir büyük bir yatırıma ev sahipliği yapacak.   Hafta içinde Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, İlçe Başkanı Ömer Erdal Çelik ve Kırıkhan Mobilyacılar kooperatifi yöneticileri Ankara’da Bakanlıkları ziyaret ettiler. Müjdeli haberleri verdiler.

BİR HAYAL DAHA GERÇEK OLDU

Kırıkhan’a bağlı Ilıkpınar Mahallesi’nde 165 bin 000 metrekare arazi üzerine Kırıkhan Mobilyacılar Sitesi kurulması önündeki engeller kalktı.

Hazineye ait arazinin S.S. Kırıkhan Mobilya İhtisas Sanayi Kooperatifine devri ve imar işleri, TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman’ın girişimleri sonucunda tamamlandı.  Diğer işlemlerin tamamlanmasıyla yakın bir zamanda alt ve üst yapı çalışmalarının başlayacağı Mobilyacılar Sitesinde150 işyeri yer alacak.

5 bin metrekare idari binanın dışında, 400, 600, 1000 ve 2000 metre büyüklüğündeki 150 işyerinin, 2 bin 500 metrekare ibadethanenin yer alacağı Kırıkhan Mobilyacılar Sitesi’nde bini aşkın insana iş kapısı olacak.

BÖLGEDEKİ İŞSİZLİK TARİHE GÖMÜLECEK

Kırıkhan Organize Sanayi Bölgesi ile Kırıkhan Mobilyacılar Sitesi’nin faaliyete girmesiyle yaklaşık Toplam 6 bin kişiye iş istihdamı yaratılacak. Yatırımların çoğalmasıyla birlikte bölgede hareketlilik oluşacak ve ekonomik   gelişim artacak.  Bölgede yatırımların artmasıyla araziler değer kazanacak ve bölgeye büyük bir akım sağlanacak.

YAYMAN SEÇİM DÖNEMİNDE SÖZ VERDİK, YAPIYORUZ”

Kırıkhan’a kazandırılan 2 önemli yatırımın baş mimarı olan Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman’ı en çok mutlu eden olay, binlerce insana iş kapısının açılacak olması. Milletvekili Yayman bölgedeki gelişmeleri şöyle değerlendirdi, “Seçim döneminde söz verdiğimiz bir vaadi daha gerçekleştirmenin sevincini yaşıyoruz. Kırıkhan Mobilyacılar Sitesinde 150 esnafımız modern işyerlerine kavuşacaklar. İşlerini büyütüp, yatırım imkânı bulacaklar. Mobilyacılar Sitesinde 1000’i aşkın insanımıza ekmek kapısı açılacaktır.  Tarıma dayalı olan Kırıkhan ve Hassa bundan böyle sanayi ile ekonomik bir gelişim yaşayacaktır. Bölgenin kaderi değişecek, binlerce insanın yaşam standardını yükselteceğiz. Dikkat edilecek olursa, işimiz gücümüz Millet ve milletimizin sorunlarıdır. Halkımızın yaşam standartları yükseldikçe, refaha erdikçe bizler mutlu oluyoruz” dedi.

Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz ise yaptığı açıklamada, “Şehrimiz için bu önemli yatırımdan dolayı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Mustafa Varank’a ve Bölge Vekilimiz Hüseyin Yayman’a teşekkür ederiz. Milletimiz, kendine hizmet edeni unutmaz” dedi.

İlgili Haberler

Puan Durumu