BAŞKAN YILMAZ’IN HİZMETLERİ İLE  ANTAKYA’NIN ÇEHRESİ DEĞİŞİYOR 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz’ın şehrin tarihi değerlerinin ayağa kaldırılması, layık olduğu görünüme kavuşması konusunda gösterdiği hassasiyet doğrultusunda sürdürülen Kurtuluş Caddesi Restorasyon projesi 4. etap ile devam ediyor.  

Antakya Belediyesi’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada şunlar yer aldı; “ Kurtuluş Caddesi Restorasyon çalışmalarımızda 4. Etap ile devam ediyoruz. Kadim şehir Antakya’mızın tarihi HEROD caddesi olarak bilinen ve dünyanın ilk aydınlatılan caddesi olan Kurtuluş Caddesi’nde 4. etap restorasyon çalışmalarımız Uzun Çarşı Girişi Doğu Cephesi ile Affan Kahvesi arasında başladı. 5 Milyon Tl bütçe ile başladığımız 4. etap çalışmaları kapsamında tarihi yapılarımızın cephe iyileştirme işlemleri tamamlandığında 5. etap ile caddemizin geriye kalan yapılarında çalışmalarımız devam edecek. 

Antakya Belediye Başkanımız Sayın İzzettin Yılmaz’ın şehrin tarihi dokusunu geleceğe daha sağlam aktarabilmek, görsel bir bütünlük kazandırmak ve layık olduğu değere kavuşturmak amacıyla 16 Kasım 2019 tarihinde başlattığı proje kapsamında eş zamanlı olarak çatı, pencere, kapı, daraba, camekan, yenileme ve elektrik tesisatı ile boya işleri yürütülmektedir. 

Antakya’nın yüz akı olan Kurtuluş Caddesi Restorasyon projesi, cadde üzerindeki tüm yapılar tamamlanıncaya kadar etap etap devam edecek.”

İlgili Haberler

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Puan Durumu