BAŞKAN YALÇIN’DAN ÇİFTÇİLERE 10.000 BADEM FİDANI

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

Yayladağı Belediyesi tarafından Badem Yetiştiriciliğinin Geliştirilmesi kapsamında çiftçilere on bin adet badem fidanı dağıtıldı.

Yayladağı Belediyesi tarafından Hatay Orman Bölge Müdürlüğü ve Serinyol Orman Fidanlık Müdürlüğü destekleri ile Yayladağı Kent Meydanı alanında badem fidanları dağıtıldı.

Gerçekleşen dağıtım törenine Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet yalçın’ın yanı sıra;  Yayladağı Kaymakamı Ömer Faruk Gökçe, Hatay Orman Bölge Müdürü Ali Özdemir, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Akdeniz Bölge Koordinatörümüz Nuran Alim, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları İl Koordinatörü Betül Gürlük, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Eren, AK Parti İlçe Başkanı Doğan Gürlen, AK Parti Yayladağı İlçe Kadın Kolları Başkanı Sevgi Güney, İlçe Kurum Amirleri, Muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Badem fidanlarının dağıtımı esnasında konuşan Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Yalçın: “Projelerle İlçemizin tarım ve hayvancılığını daha ileri bir noktaya taşımak ve üreticinin kazancını artırmak için çalışmalarımızı hızlı bir şekilde yürütüyoruz. Son dönemlerde badem yetiştiriciliğinde modern kapama meyve bahçesi olarak artış trendi içerisinde olan ve Yayladağı’nın tarıma elverişli topraklarında büyüyüp çiçek açacak. Çiftçilerimiz bir hafta içerisinde fidanların dikimlerini gerçekleştirecek ve birkaç yıl sonra ilçemiz ve ilimize rekolte olarak katkı sağlayacak. Bu kapsamda gelir getirici tür olan yerel iklim koşullarımıza uygun badem fidanlarını toplamda 24 mahallemize ve vatandaşlarımıza Kent Meydanı alanında dağıtımını gerçekleştirdik. Hatay Orman Bölge Müdürlüğü ve Serinyol Orman Fidanlık Müdürlüğü’ne desteklerinden dolayı teşekkürlerimizi sunuyoruz.” Diye konuştu.

Başkan Yalçın, ayrıca önümüzdeki günlerde 3000 adet daha badem fidanı dağıtılacağını ifade etti.

İlgili Haberler

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Puan Durumu