ATATÜRK BU ANLAMLI GÜNÜ TÜRK GENÇLİĞİNE EMANET ETTİ

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

CHP Hatay Milletvekili Servet Mullaoğlu, ‘19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’ dolayısıyla mesaj yayınladı.

Hatay Milletvekili Servet Mullaoğlu, yayınladığı mesajda şu sözlere yer verdi:

“19 Mayıs, bağımsızlığa, aydınlığa ve geleceğe olan inancın adıdır. Atatürk’ün geleceğimizin teminatı gençlerimize armağan ettiği 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum.

19 Mayıs; ulusumuzun yeniden doğuşunun başlangıcı olan bir gündür.

Bu nedenledir ki; büyük önder Atatürk bu anlamlı günü Türk Gençliğine emanet etmiştir. Çünkü Atatürk Türkiye Cumhuriyetinin genç nesillerin omuzlarında yükseleceğine ve çağdaş uygarlık seviyesine ancak gençlerin çabalarıyla ulaşılacağına inanıyordu.

Bu inancı ve güveni korumak için gençlerimizin, laik, demokratik Türkiye hedefine ulaşmada her türlü çabayı göstereceklerine, muhtaç oldukları kudretin damarlarındaki asil kanda mevcut olduğuna ulusça inanıyoruz ve gençlere güveniyoruz.

Türk Ulusu’nun bağımsızlık ve özgürlük umutlarının inanca dönüştüğü, ulusal değerlerin yeşerdiği, kurtuluş ateşinin yakıldığı günü ifade eden, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını bu duygu ve düşüncelerle bir kez daha kutluyor, gençlerimize en içten selam ve sevgilerimi iletiyorum.”

İlgili Haberler

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Puan Durumu