ARAZİ SANATÇISI SAYPE’DEN HATAY’A ÜÇ ESER

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

Arazi Sanatçısı Saype, 6 Şubat depremlerinin vurduğu Hatay’ın Defne, Altınözü ve Antakya ilçelerinde yaptığı eserlerle ‘Duvarların Ötesi’ adlı projesinin 19. Ayağının tamamlandığı bildirildi.

Dünyaca ünlü Fransız Arazi Sanatçısı Saype, tüm dünyaya birlik ve beraberlik mesajı vermek amacıyla oluşturduğu ‘Duvarların Ötesi’ adlı projesinin 19. Ayağı için yüzyılın felaketinin büyük yıkıma neden olduğu Hatay’ı seçti. Arazi Sanatçısı Saype Defne, Altınözü ve Antakya ilçelerinde başlattığı üç eserini tamamladı.
6 Şubat depremlerinin vurduğu Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, İsviçre Büyükelçisi Jean Daniel Rush ve Fransız Büyükelçisi Isabelle Dumont’un katkıları ile dünyaca ünlü Fransız Arazi Sanatçısı Saype’nin Defne ilçesi Armutlu Mahallesi’nde yaptığı dev eserin basın-tanıtım toplantısı gerçekleştirilecek. Basın Toplantısı 13 Ekim Cuma günü saat 10.30’da Armutlu Mahallesi Gündüz Caddesi 2. Güven Sokak’ta düzenlenecek. Defne, Altınözü ve Antakya ilçelerine yaptığı 3 eseri tamamlayan Sanatçı Saype, basın mensuplarımızın sorularını da yanıtlayacak.
Arazi Sanatçısı Saype, tüm dünyaya birlik ve beraberlik mesajı vermek amacıyla oluşturduğu ‘Duvarların Ötesi’ adlı projesinin 19. Ayağını 6 Şubat depremlerinin vurduğu Hatay’ın Defne, Altınözü ve Antakya ilçelerinde yaptığı eserler ile tamamladı.

İlgili Haberler

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Puan Durumu