Antakya’da Coşkulu Noel Ayini

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

Geçtiğimiz yıl Covid-19 salgını tedbirleri sebebi ile Ortodoks Kilisesi cemaat üyelerinin katılımı olmadan online biçimde gerçekleşen Noel Ayini bu yıl yoğun katılım ile gerçekleşti.Yedi’den Yetmişe Ortodoks Kilisesi cemaat üyelerinin akın ettikleri Antakya Rum Ortodoks Kilisesindeki ayin mumların yakılması ve duaların yapılması ile başladı.

Antakya Rum Ortodoks kilisesinin ruhani liderleri Dimitri Doğum ve  Jan Delüller’in yönettikleri ayin sonrası bahçeye çıkan tüm cemaat ile birlikte Hz.İsa’nın doğuş sevinci olarak pasta kesimi gerçekleşti.

Günler öncesinden noel ayini için süsleme çalışması yapılan Antakya Rum Ortodoks Kilisesi bahçesinde devam eden programda muhteşem bir havai fişek gösterisi eşliğinde ikramlar yapıldı.

Ortodoks Kilisesi cemaat üyeleri ve misafirler gece boyunca özel olarak hazırlanılan çam ağacı önünde bol bol fotoğraf çekildiler.

Antakya Rum Ortodoks Kilisesi Vakfı Başkanı Fadi Hurigil yaptığı açıklamasında :” İsa Mesih’in doğumu  olan Noel ayinimizi gerçekleştirdik. Dünya barışı ve Pandemi illetinden kurtulmak adına dualarımızı yaptık.Umarım 2022 yılı tüm dünya için sağlık,mutluluk ve huzur getiren bir yıl olur.”dedi.

Antakya Rum Ortodoks kilisesindeki Noel ayininin finalinde Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından Noel için özel hazırlanan hediye paketleri Ortodoks Kilisesi cemaat üyeleri ve misafirlere dağıtıldı.

İlgili Haberler

Puan Durumu