ANTAKYA DÜZELENE KADAR BİZE UYKU YOK, DİNLENMEK YOK!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

6 Şubat’ta büyük kayıplara sebebiyet veren asrın afetinin ardından Antakya tarihi Uzun Çarşı’da yaraların sarılması için seferber olan ve deprem bölgesinde esnafın sorunlarını dinleyerek çözüm üreten Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, çarşıda, vatandaşlar, muhtarlar ve esnaflarla bir araya gelip durum değerlendirmesinde bulundu.

Başkan Yılmaz, ziyaretlerinde yaptığı konuşmada, “Deprem felaketinden sonra yerel yönetimler olarak, merkezi hükümetimiz de yaraların sarılması için ilk günden itibaren canla başla çalıştı. Yaşadığımız büyük afetin izlerini silmek için herkes üzerine düşen sorumluluğu yerine getiriyor. Antakya’yı yeniden inşa edeceğiz, tüm gayretimiz milletimizin tekrar evlerine kavuşması, işlerine dönmesi. Bu ruh bu bedende durduğu sürece; devletimizin, milletimizin yanında olacağız Allah’ın izniyle” diye konuştu.

Başkan İzzettin Yılmaz ile birlikte AK Parti Hatay Milletvekili Adem Yeşildal ve MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı da çarşı gezisine katıldı.

KÜLLERİMİZDEN YENİDEN DOĞACAĞIZ
Çarşı esnafının taleplerini imkanları ölçülerinde yerine getirmeye çalıştıklarını belirten Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, şöyle devam etti:
“Yavaş yavaş toparlanmaya ve düzelmeye başlıyoruz. Yeni yeni işyerlerimiz açılıyor, insanlarımız yeniden Kapalı Çarşı’yı tercih etmeye başladılar. Gelecekten umutluyuz, geleceğimiz güzel olacak inşallah. Yıkılan yerlerimiz kentsel dönüşüm ile tekrardan yapılacak. Biz küllerimizden yeniden doğacağız, ben inanıyorum. Depremin ilk saatlerinden itibaren milletimizin yanından ayrılmadık, hep yanlarında olduk. Ne imkanımız varsa onu vatandaşımızın emrine sunduk, sunmaya da devam ediyoruz. Moralimizi bozmayacağız, inancımızı kaybetmeyeceğiz. Antakya’yı ayağa kaldırmak için canla-başla çalışmaya devam edeceğiz. Antakya düzelene kadar bize uyku yok, dinlenmek yok” diye sözlerini tamamladı.

İlgili Haberler

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Puan Durumu