ANTAKYA BİLİM MERKEZİ DERSLERE KALDIĞI YERDEN DEVAM EDİYOR 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

 

Antakya Belediyesi Bilim Merkezi, pandemi kısıtlamalarının esnetilmesi ve okulların açılmasıyla birlikte kursların hijyen koşullarına uygun olarak kaldığı yerden devam ettiğini duyurdu. 

Antakya Belediyesi’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada şunlar yer aldı; “ Antakya Bilim Merkezi 3. -10. sınıflar arası seviyelerdeki öğrencileri sınav yaparak başlattığı kurslara pandemi nedeniyle verilen ara sona eriyor. Daha önce yapılan sınavları kazanan öğrenciler haftada iki gün ve günde üç saat olmak üzere ders almaya devam edecek.  

Etaplar halinde gerçekleştirilecek olan eğitim sürecinde sonraki etaplarda tekrar sınav yapılacak ve yeni gruplar Bilim Merkezi’ne kabul edilecek.  Eğitime hak kazanan öğrenciler akıl ve zeka oyunlarında zihinsel gelişimlerini destekleyecek oyunlar öğrenirken grup oyunlarıyla işbirliği yapmayı öğrenecek.  

Astronomi dersinde ise planetaryumda uzay ve güneş sistemini yakından tanıyacak, teleskopla güneş gözlemi yapacaklar.  

Robotik kodlama dersinde ise psikomotor becerilerini geliştirerek takım çalışmasıyla projeler ve ürünler ortaya koyacak.” 

Antakya Belediyesi açıklamasının devamında eğitime devam edecekleri için mutlu olduklarını, daha çok öğrenciye ulaşmak için gayret sarf edeceklerini belirttiler.

İlgili Haberler

Puan Durumu