ADD’DEN ANKARA’DAKİ ANMAYA TEPKİ!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD), Hatay Şube Başkanı Doç. Dr. Kezban Kuran, Ankara Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Cumhuriyet’in 100. yılı için düzenlediği anma programına tepki gösterdi
Ankara Valiliği İl Milli Müdürlüğü Cumhuriyet’in 100. yılı için bir anma programı düzenledi. Atatürkçü Düşünce Derneği ise düzenlenen bu anma programına tepki gösterdi. Cumhuriyet Bayramı için anma programının değil bir kutlama programının düzenlenmesi gerektiğini belirten ADD Hatay Şube Başkanı Doç. Dr. Kezban Kuran’ın yaptığı açıklama ise şöyle:
“Ankara Valiliği İl Milli (!) Eğitim Müdürlüğü Cumhuriyet’in 100. yılı (nedense kutlama değil) anma programı düzenlemiş.
23 Ekim 2023 günü saat 10.00’da başlayacak, 1. Maddesi Açılış, 10. Maddesi “Kapanış”, 11. Maddesi de “Sergi” olan programda Cumhuriyetimiz’in anlamı, değeri, nitelikleri, kazanımları, kurucuları ve ne kanlı boğuşmalar, ne imkansız savaşlar kazanılarak, ne güçlükler, ne ihanetler, ne isyanlar aşılarak kurulduğu ile ilgili tek madde bulunmuyor.
Herhalde Büyük Atatürk 10. Yıl Nutku’nu “Türk Milleti, Ebediyete alıp giden her on senede bu büyük millet bayramını, daha büyük şereflerle, saadetlerle, huzur ve refah içinde kutlamanı gönülden dilerim. Ne mutlu Türk’üm diyene!” seslenişiyle bitirirken 90 yıl sonra, hem de bir Cumhuriyet kurumunun, “bu büyük millet bayramını” -kutlamaya da gerek görmeyip- böyle anacağını aklının ucundan bile geçirmemiştir.
Atatürkçü Düşünce Derneği olarak, adı “Milli Eğitim” olan bir kurumun Cumhuriyet’in 100. yılını bu programla “anma”sının, Atatürk’ü, Ulusal Bağımsızlık Savaşımız’ı ve Laik Cumhuriyetimiz’i hiç anlamamış olduğunu gösterdiğini düşünüyor, kabul edilemez buluyor, esefle kınıyoruz” ifadeleri yer aldı.

İlgili Haberler

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Puan Durumu