57.CUMHURBAŞKANLIĞI TÜRKİYE BİSİKLET TURU’NUN MANİSA-AYVALIK ETABINDAN SONRA MAYO DAĞILIMI ŞU ŞEKİLDE GERÇEKLEŞTİ

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

EDUARDO SEPULVEDA TURKUAZ VE KIRMIZI MAYO’YU KORUYOR

YEŞİL MAYO JASPER PHILIPSEN’DE KALDI

VITALLY BUTS BEYAZ MAYO’YU SAĞLAMLAŞTIRDI

MANİSA-AYVALIK ETABININ BİRİNCİSİ DSM TAKIMI’NIN SPORCUSU SAMUEL LUKE WELSFORD YARIŞ KAZANAN ÜÇÜNCÜ AVUSTURALYALI OLDU

SAKARYA TAKIMI’NDAN MUSTAFA SAYAR, GENEL FERDİ KLASMANINDA YÜKSELMEYE DEVAM EDİYOR. SAYAR, BİRİNCİ İLE ARASINDAKİ ZAMAN FARKINI 58 SANİYEYE İNDİREREK 6’NCILIĞA YERLEŞTİ

57.Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun (Tour Of Türkiye) Manisa-Ayvalık etabından sonra mayo dağılımı değişmedi. Spor-Toto’nun sponsorluğundaki Genel Ferdi Klasman birincisi Drone Hopprer Takımı’nın sporcusu Eduardo Sepulveda’da kaldı. Turkuaz Mayo’sunu Türkiye Bisiklet Federasyon Başkanı Emin Müftüoğlu giydirdi.

Sepulveda aynı zamanda Türk Hava Yolları’nın sponsorluğundaki Kırmızı Mayo’yu da (Dağların Kralı) elinde bulunduruyor. Sepulveda’ya mayosunu Balıkesir Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu giydirdi. Sakarya Takımı’nın Ukraynalı sporcusu Vitally Buts Shimano’nun sponsorluğundaki Türkiye Güzellikleri Mayo’sunu (Beyaz Mayo) korumaya devam ediyor. Buts’a mayosunu Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin giydirdi. Mosso’nun sponsorluğundaki Sprint mayoyu (Yeşil Mayo) ise yine Alpecin Fenix Takımı’nın sporcusu Jasper Philipsen’de kaldı. Philipsen’e mayosunu Baylıkesir İl Emniyet Müdürü Hasan Onar giydirdi.

WELSFORD: ANLAMLI BİR ZAFER 

Manisa-Ayvalık etabını kazanan DSM Takımı’nın sporcusu Samuel Luke Welsford, basın toplantısında şunları söyledi:”Türkiye’ye gelirken güzel hava ve tatil için espri yapıldı. Buraya ayrı bir istekle geldim. Bugünkü zaferimin en önemli yanı, takımımın ilk etap zaferiydi. Belçika’da yapılan ve Avrupa’daki klasiklere katılarak güzel bir hazırlık dönemi geçirdim. Gayet iyi durumdayız. Buraya 3 sprinter olarak geldik. Bugün için özel bir görev verilmedi. Şartlar da benim finiş yapmama imkan sağladı. Kaza olduğunda sağ taraftaydım. Buradan sıyrıldım. Diğer arkadaşlarım iyi iş çıkartıp beni iyi taşıdılar. Pist bisikletinde daha önce yarışıyordum sonra yol bisikletine geçtim. Burada ayrı bir heyecan var. Gelibolu etabında belki kürsüde olamam. Kürsüde yer almak için büyük bir çaba sarf edeceğim. Avustralyalılar için anlamlı bir yarış olacak.

MUSTAFA SAYAR’IN YÜKSELİŞİ

Bu arada etaba Genel Ferdi Klasmanda 9’uncu olarak yarışa başlayan Sakarya Takımı’nın sporcusu Mustafa Sayar, Manisa-Ayvalık etabında da büyük bir başarıya imza attı. Sayar, birinci sıradaki Eduardo Sepulveda’nın 58 saniye gerisinde kalmasına rağmen klasmanda 6’ncılığa yükseldi.

YENİ ZELANDALILAR, AVUSTRALYALILARA KARŞI

 Yarınki Edremit – Eceabat etabında sadece Avustralyalılar değil, onlara rakip olacak yedi Yeni Zelandalı sporcu da birincilik için mücadele verecek. Dolayısıyla 57. Alay Şehitliği önünde bitecek olan etap, hem görülmeye değer hem de iki ülke sporcularının atalarını anma adına önemli bir yarışa gireceklerinin işareti olacak.

İlgili Haberler

Puan Durumu