PAC MİNİBÜSLERİNE YARGIDAN İYİ HABER

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

Uzun yıllardır Antakya – İskenderun hattı arasında minibüs taşımacılığı ile Hataylılara başarıyla hizmet veren PAC Minibüs Kooperatifi’ne Adana Bölge İdare Mahkemesi’nden iyi haber gelerek hakkı iade edildi.
Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin yeni açtığı Antakya – İskenderun – Arsuz arasında faaliyet gösterecek 10 adet yeni otobüs ihalesi hakkında mahkemeden yürütmeyi durdurma kararı verildi.
Konu hakkında konuşan PAC Kooperatif Başkanı Mehmet Kırtışoğlu, yargı kararının ardından kamuoyuna şu bilgilerde bulundu: “HBB dönüşüm projesine girmediğimiz için bizim güzergâh üzerinde ihtiyaç olmamasına rağmen, 10 adet yeni otobüs ihalesine karar verildi. Bizler 41 senedir bu güzergâhta, dört teker üzerinde canımızı dişimize takarak, halkımıza en iyi hizmeti vermeye çalışıyoruz. Dönüşüm projesine girmedik diye bizler cezalandırılmaya çalışıldık.
Araçlarımız zaten dönüşümlü çalışmakta, bir aracımız ayda sadece 20 gün çalışıp 10 gün yatmaktadır. Buna rağmen hattımıza gereksiz ilaveler yapılmaya çalışıldı. Biz de yasal hakkımızı aradık ve mahkemeden durdurma kararı aldık.
Bundan sonra da esnafımıza yapılacak her türlü haksızlığa karşı dik duracağız ve hakkımızı sonuna kadar yargı önünde arayacağız. Bu süreçte bizlere destek olan tüm esnafımıza, Yönetim ve Denetim Kurulu üyelerimize ve Ulaşım Avukatımız Hüseyin Akyüz’e teşekkür ederiz.” dedi.

İlgili Haberler

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Puan Durumu